Group 33959
🤖 Umělá inteligence ChatGPT dorazila do HR.
Objevte Sloneek AI 👈
🤖 Umělá inteligence ChatGPT dorazila do HR. Vyzkoušejte jej zdarma už dnes!

Work-life balance

Kdo by ještě neslyšel o pojmu work-life balance? Více než kdy dřív je dnes důležité, aby měl každý zaměstnanec svůj pracovní a osobní život v rovnováze. Jak toho ale docílit? Work-life balance je velmi široký – a také značně subjektivní – fenomén, a proto nelze poskytnout „univerzální“ návod. Cíleně promyšlenými prostředky, metodami a podporující firemní kulturou však může každá společnost výraznou měrou přispět k tomu, aby se její zaměstnanci cítili spokojenější.

Mezi některé nástroje pro dosažení optimální rovnováhy patří například pružné úvazky, práce z domu, remote práce, pravidelné získávání feedbacku od zaměstnanců, individuální a lidský přístup a zejména pak respektování osobního života zaměstnance.

Ve Sloneekovi pevně věříme, že zaměstnavatel by se neměl za spokojenost svých zaměstnanců s work-life balance zříkat odpovědnosti, neboť ji svým přístupem zásadně ovlivňuje. 🙂 Studie také již několikrát potvrdily, že spokojený zaměstnanec firmě přináší mnohem větší produktivitu a prosperitu.