Czechitas zavedli HR systém, který si oblíbili i kolegové

Czechitas

Zákazník: Czechitas
Odvětví: IT
Decision maker: Jana Procházková – Head of HR
Služba: Sloneek Professional
Začátek projektu: leden 2021

Stručný životopis

Posláním organizace Czechitas, která vznikla v roce 2014, je nadchnout ženy pro kariéru v IT a zároveň je v této oblasti vzdělávat. V současnosti působí tato organizace v jedenácti krajských městech ČR a zároveň má na kontě řadu ocenění, například EU Social Economy Awards (2021) nebo Národní cenu kariérového poradenství (2017).

Výchozí situace

S tím, jak organizace expanduje, se pojí i nárůst zaměstnanců. Téměř stočlenný tým se však řídí jinak než ten o dvaceti zaměstnancích a jsou k tomu potřeba i jiné nástroje.

Rozhodnutí (přejít na jiný systém) bylo jednoduché na základě potřeby mít jedno místo s údaji o zaměstnancích, veliké usnadnění s trekováním docházky a s perspektivou spolehlivého a snadného reportingu,“ říká Jana Procházková, která má v Czechitas na starosti lidské zdroje.

Řešení potřeb

Na počátku stála potřeba organizace zautomatizovat rutinní činnosti (absence, dovolené, dokumentace atd.) a zároveň je převést do jedné aplikace pro větší přehled.

Sloneek nejen naplnil tyto potřeby, ale také průběžně vylepšoval tento systém, mimo jiné i na základě zpětné vazby od Czechitas.

Délka projektu

Spolupráce s Czechitas začala v lednu roku 2021, kdy si organizace objednala zkušební 14-denní verzi zdarma se všemi moduly. Klient byl se zkušební verzí spokojený, zároveň však bylo nutné některé věci pozměnit pro potřeby ostré verze.

Několik měsíců pak Sloneek ladil aplikaci podle přání Czechitas a v červenci 2021 byl systém oficiálně spuštěn. Ale ani poté Sloneek nezahálel a až do ledna 2022 vylepšoval systémové procesy „za běhu“.

Podle Jany Procházkové proběhla komunikace se Sloneekem „bez problémů“ a velice ocenila i Sloneekovu databázi návodů a postupů: „Byla mi hodně nápomocná Knowledge base, kde je opravdu většina odpovědí.“

Výsledek

Nadšení ze Sloneeka přetrvalo a v Czechitas využívají zaměstnanci všech jeho možností, které nabízí.

Pravděpodobně nejvíc systém oceňuje tým HR Operations, kterému pomáhá se správou dokumentů a inventur majetku.

Přínosy řešení

Czechitas na Sloneekovi oceňují několik věcí, a to konkrétně úsporu času, jednoduché ovládání, nikoliv však na úkor hloubky informací a v neposlední řadě i podporu ze strany Sloneeka.

V současnosti pracuje v Czechitas s tímto systémem 94 uživatelů, kteří v něm spravují 326 dokumentů a 313 fyzických pomůcek.

Našim klientům děkujeme za sdílení informací, které mohou pomoci i ostatním HR odborníkům učinit lepší rozhodnutí.

Na trhu existuje na výběr několik personálních systémů. Jak zjistit, který je ten pravý? Nekupujte kočku v pytli, většina personalistických systémů nabízí možnost si je na několik dní vyzkoušet. Zájemcům kráčí naproti i HR systém Sloneek, který si můžete vyzkoušet zdarma na 14 dní.

{{cta(‚236cd85c-ec43-4b74-9175-4359f640d10d‘,’justifycenter‘)}}