integritty: Chtěli jsme začít dělat HR pořádně a systémově

Group-33904

integritty je konzultační, vývojářská a marketingová agentura. Věnuje se e-commerce v celé šíři, mezi její klienty patří módní značka Bushman nebo televizní operátor Telly. V agentuře aktuálně pracuje přes 20 specialistů. Kromě klientských projektů vytváří několik vlastních produktů a služeb, mezi něž patří charitativní projekt Pozdrav od Ježíška, logistická platforma Metrák.cz nebo globální cestovatelský průvodce Sunheron.

Svoboda, odpovědnost & sdílené hodnoty

“Stavíme na principu svobody, odpovědnosti a sdílených hodnot. Odpovědnost definujeme konkrétně a pokud ji člověk přijme za svou, tak má svobodu v tom, jak, kdy a kde pracuje. Jsou to takové spojené nádoby,” říká o atmosféře ve firmě i firemní HR strategii managing partner agentury integritty Dominik Dědiček.

“Sdílené hodnoty vytvářejí rámec týmové spolupráce. Klíčový je pro nás ownership, tedy vzít si věc či projekt za svou tak, aby ji druhý mohl pustit z hlavy. Patří sem práce s kontextem a adekvátnost, kterou se ze strany managementu snažíme podporovat velkou otevřeností a vysvětlováním. Takže minimum struktur a jen nezbytné procesy, ve zbytku spoléháme na tyto principy,” vysvětluje sdílené firemní hodnoty a principy integritty Dominik Dědiček.

Velké téma je pro integritty nedostatek vybraných specialistů na pracovním trhu. “V našem oboru chybí seniorní PPC specialisté a hlavně vývojáři. V důsledku toho jsou přetahováni a také přepláceni. Poslední větší hiring jsme dělali loni na podzim. Myslím, že se situace na trhu trochu zlepšila, ale změna o 180 stupňů to ani tak nebude,” říká Dominik Dědiček z integritty.

IMG_2076

(Managing partner agentury integritty Dominik Dědiček)

Tabulky, tabulky a zase jen tabulky

S růstem agentury podle Dominika Dědička nastala potřeba se profesionalizovat a přestat dělat personalistiku tzv. na koleni, což předtím v menším týmu nepůsobilo takové problémy, jako když se agentura v posledních letech rozrostla.

“Problémů nás trápila celá řada. S příchodem nových lidí a růstem projektů vzrostl nepořádek ve smlouvách, pracovních nástrojích i přístupech. Dalším bolavým místem byl rovněž rozvoj lidí. Chyběl nám personalizovaný plán rozvoje, strategie i kompetenční modely. To vše vedlo k pozdnímu předávání i řešení zpětné vazby, nevyužitému potenciálu některých lidí a v konečném důsledku i k pár odchodům,” přiznává Dědiček největší problémy, které vedly k nápadu začít používat HR platformu Sloneek.

“Chytrá digitalizace HR a přechod do integrovaného all-in-one personálního systému není v dnešní době home-officů a remote práce nějaká zbytečná nadstavba, ale naprostá nutnost. S příchodem mladých generací na pracovní trh taková potřeba ještě raketově poroste. Kdo si to odmítá připustit, tomu už začíná ujíždět vlak.” – Milan Rataj, HR stratég a spoluzakladatel Sloneeka

“Jako mnoho dalších firem řídíme naši společnost primárně přes tabulky. Většinu zmíněných problémů jsme se snažili řešit právě pomocí nich, ale brzy se ukázalo, že to zkrátka a dobře nestačí,” říká managing partner agentury integritty.

IMG_2398

Dobrý den, může Sloneek ven?

Sloneeka v integritty znají už delší dobu, ale aktivně kamarádit se s ním začali až zkraje letošního roku. Aktuálně ho používá všech 20 zaměstnanců a firma do Sloneeka nahrála už více než 100 dokumentů, které měla dříve nepřehledně rozeseté na různých discích, intranetu nebo v e-mailech.

“Při zvažování, který HR systém zavedeme, hrála velkou roli jednoduchost a také dobré vztahy i důvěra k týmu, který Sloneeka vyvíjí a spravuje. Funkce, které nás nejvíce zaujaly, byly Karty zaměstnanců, dokumenty a pomůcky,” říká Dominik Dědiček.

“Byl to první úkol pro novou kolegyni, která má na starost HR oblast. Nejprve jsme zmapovali tabulky a dokumenty, které tu byly po šanonech. Jednotlivé části pak začala přenášet do Sloneeka, včetně skenování smluv,” říká o implementaci Dědiček. Proces nastavení byl podle něj snadný, pomohla také velká ochota a proaktivita Sloneeka pomoci při jakýchkoliv problémech nebo dotazech.

IMG_2644

Sbohem frustrace a naštvání, vítejte úspory a ulehčení

“Dříve jsme měli například rozfrcaný hardware všude možně. Pomocí Sloneeka nyní u každého člověka vidíme, co má za firemní zařízení nebo kolik jsme mu spolufinancováním přispěli na jeho techniku. V minulosti jsme měli také nepořádek ve smlouvách, které nyní máme u každého přehledné a dostupné kdykoliv a odkudkoliv,” říká o příkladech ulehčení Dědiček a dodává, že měsíční úspora času se blíží deseti hodinám. S používáním dalších funkcí, jako je například tvorba rozvojových plánů, se podle něj další přínosy a úspory času ještě zvýší.

“Kromě toho přineslo používání Sloneeka mnohem větší zefektivnění i dalších HR aktivit a celé naší personální agendy obecně. Velkou výhodou je také to, že odpadlo naštvání a frustrace z neustálého dohledávání dokumentů, formulářů, tabulek nebo zařízení,” říká Dominik Dědiček.

“Veškerá pozitivní zpětná vazba našich klientů nám dodává velkou energii a chuť vytvářet ten nejlepší HR systém na trhu. Současně je i závazkem, abychom neusnuli na vavřínech, Sloneeka neustále vylepšovali a udrželi si prakticky nulovou odchodovost klientů, kterou se doposud můžeme pyšnit.” – Milan Rataj, HR stratég a spoluzakladatel Sloneeka

Na dotaz, zda by HR systém Sloneek doporučili i svých přátelům, partnerům nebo kolegům, odpovídá managing partner integritty kladně. “Ano, řekl bych jim, že je to česko-slovenská firma vyvíjející appku pro HR, už umí spoustu věcí, ale pořád zůstává otevřená podnětům zvenku. Není to zkrátka moloch typu SAP, ale štíhlá a flexibilní platforma s dobrým supportem a za super cenu.”

Děkujeme našim klientům ze společnosti integritty za ochotu a otevřenost při sdílení informací, které mohou být přínosem pro další HR odborníky a firmy. 

Group 1466