S největší pravděpodobností jste se již s pojmem timetracking někdy setkali. Víte však, co se pod ním skrývá?

Timetracking představuje proces nebo také nástroj, pomocí kterého lze efektivně zaznamenávat čas strávený na pracovních aktivitách a projektech. V praxi je firmám skvělým pomocníkem při přesném a spravedlivém odměňování zaměstnanců. Velmi oblíbený je také při spolupráci s externisty nebo freelancery.

 

Princip time trackingu

Ve chvíli, kdy zaměstnanec začíná pracovat na některém z projektů či konkrétní pracovní aktivitě, spustí si čas. Stejně jednoduše pak po ukončení práce čas zase zastaví. Výsledné číslo se zaměstnancům přičítá k ostatním vytrackovaným aktivitám a slouží zaměstnavateli nejen pro přehled o jejich vytížení, ale také jako podklad pro proplacení vykonané práce.

Co je potřeba pro time tracking?

Abyste si práci nemuseli měřit na ručních stopkách,
je dobré pro tento účel využít některý z dostupných softwarů na trhu. Ve Sloneekovi je pro timetracking připraven pokročilý a automatizovaný model, který Vám vše maximálně usnadní.

V aplikaci si lze vytvořit různé druhy pracovních aktivit a jejich kategorií, stejnějako je možné si nadefinovat klienty a projekty, na kterých vaši lidé pracují. Díky tomu pak vzniká v reportech dokonalý přehled o veškeré odvedené práci, která je navíc rozdělená do logických celků.

 

Je nějaký rozdíl mezi plánováním aktivit a time trackingem?

Rychlá odpověď: ano. Plánování aktivit se zpravidla řeší prostřednictvím kalendářů, do nichž si zaměstnanci i manažeři zapisují (plánují) pracovní aktivity, směny nebo služební cesty. Tyto události lze ve Sloneekovi zapisovat jak do budoucnosti, tak také zpětně. Naproti tomu timetracking se vztahuje k aktuálnímu dni a času. Jinými slovy, lze spustit pouze v přítomném okamžiku.

Time Tracking

V obou případech si však všichni uživatelé mohou kdykoliv v timesheetu aktivit snadno zkontrolovat, na kterých činnostech strávili kolik času v jednotlivých dnech v měsíci.

Máte zájem o více informací o Sloneekovi?

Naši experti Václav, Adam, Richard a Sebastian vás s HR systémem Sloneek rádi seznámí a zodpoví všechny vaše otázky.

  • provedou vás funkcemi aplikace
  • zodpoví všechny vaše dotazy
  • připraví prezentaci i nabídku na míru
  • poskytnout špičkový onboarding
Group 1469-1
image 58
Group 1469
image 55

Nezávazná ukázka