Talent pool (česky seznam talentů) je místo či databáze, kam si HR manažeři a náboráři ukládají ty nejlepší a nejperspektivnější talenty na jednotlivé pracovní pozice. Součástí talent poolu přitom mohou být nejen uchazeči, kteří se sami přihlásili o práci, ale také doporučení nebo vlastnoručně vyhledaní kandidáti. Seznam talentů tedy pokrývá široké spektrum kandidátů z různých zdrojů.

Proč mít talent pool?

Když otevíráte novou pracovní pozici, bezesporu chcete vyfiltrovat ty nejlepší uchazeče od těch méně zajímavých. Při systematické práci s talent poolem je to velmi snadné. Stačí se jen podívat do aktualizovaného seznamu a vybrat z těch talentů, které jste si uložili. Díky talent poolu tak:

  • budete mít vždy okamžitý přístup k nejlepším lidem
  • zkrátíte dobu náboru
  • snížíte náklady na nábor
  • zlepšíte celkovou kvalitu náboru

 

Mít na jednom místě všechny nadějné kandidáty je tedy rozhodně skvělou investicí, která vám usnadní život a zefektivní náborový proces v mnoha ohledech.

Jak si vytvořit talent pool ve Sloneekovi?

Vytvořit si svůj vlastní talent pool není nijak složité. Ve Sloneekovi ho máte automaticky zabudovaný do ATS modulu a můžete tedy okamžitě začít využívat jeho výhod.

Přidávat do talent poolu kandidáty je možné dvěma způsoby. Prvním je klasický případ, kdy vytvoříte a nasdílíte novou nabídku práce a začnou se vám na ni hlásit uchazeči. Kromě toho, že je můžete přesouvat mezi jednotlivými fázemi náboru, které si předem připravíte, máte možnost je také přesunout právě do talent poolu. Typicky jde o situaci, kdy nyní kandidáta přijmout nemůžete, ale chcete si uchovat jeho kontakt.

Druhým způsobem pak je přidat kandidáty do talent poolu manuálně. Dostali jste na někoho doporučení? Šup s ním do Sloneeka! 🐘Když budete otevírat v budoucnu novou pozici, není nic jednoduššího než se vrátit k uloženým kandidátům v talent poolu a oslovit je s nabídkou spolupráce.

Vyzkoušejte náš náborový proces zdarma a bez obav po dobu 14 dnů a přesvědčte se sami, jak intuitivním a efektivním nástrojem talent pool je.

Máte zájem o více informací o Sloneekovi?

Naši experti Václav, Adam, Richard a Sebastian vás s HR systémem Sloneek rádi seznámí a zodpoví všechny vaše otázky.

  • provedou vás funkcemi aplikace
  • zodpoví všechny vaše dotazy
  • připraví prezentaci i nabídku na míru
  • poskytnout špičkový onboarding
Group 1469-1
image 58
Group 1469
image 55

Nezávazná ukázka