Offboarding proces

Osvědčené postupy pro hladký proces odchodu zaměstnanců

Offboarding zaměstnance je zásadním aspektem životního cyklu HR, který zahrnuje formální oddělení zaměstnance od organizace. Dobře strukturovaný proces offboardingu zajišťuje bezproblémový průběh odchodu zaměstnance a poskytuje nám cenné poznatky pro neustálé zlepšování celého procesu. 

V tomto příspěvku se ponoříme do osvědčených postupů k provedení hladkého procesu odchodu zaměstnanců, včetně použití průzkumu odcházejících zaměstnanců, abychom získali základní zpětnou vazbu.

 

Nastavení komplexního procesu offboardingu

Úspěšný proces offboardingu začíná ještě dříve, než se odchod zaměstnance uskuteční. HR týmy by měly stanovit jasné zásady a postupy, aby zajistily jeho hladký průběh.

Určete offboarding specialistu nebo manažera, který může odcházejícího zaměstnance provést celým procesem a řešit jakékoli obavy, které může mít. Mějte připravený kontrolní seznam obsahující všechny nezbytné kroky, jako je vrácení majetku společnosti, dokončení rozpracovaných úkolů a dokončení výstupních pohovorů. Vytvořením strukturovaného a podpůrného rámce se zaměstnanci budou cítit doceněni až do svého posledního dne a budou odcházet z organizace s pozitivním dojmem.

Provádění průzkumu odchodu zaměstnanců pro cenné poznatky

Nezbytnou součástí efektivního procesu zaměstnaneckého offboardingu je jeho průzkum. Tento průzkum umožňuje odcházejícím zaměstnancům poskytnout upřímnou zpětnou vazbu o svých zkušenostech v rámci organizace.

Průzkum může zahrnovat různé aspekty, včetně důvodů odchodu, úrovně spokojenosti s vedením, pracovního prostředí a příležitostí ke zlepšení. Analýzou odpovědí mohou HR týmy identifikovat vzorce, řešit opakující se problémy a implementovat nezbytné změny ke zlepšení udržení si zaměstnanců a organizační kultury.

 

Správný HR systém vám pomůže celý proces zautomatizovat

Implementace správného HR systému může výrazně zefektivnit a zautomatizovat celý proces offboardingu zaměstnanců, zjednodušit úkoly pro personalisty a zajistit bezproblémový průběh odchodu zaměstnance.

Sloneek, moderní HR software, je příkladem síly automatizace v offboardingu. Se Sloneek mohou HR týmy bez námahy vytvářet přizpůsobené kontrolní seznamy pro offboarding. Tyto kontrolní seznamy zahrnují všechny nezbytné kroky, jako je vrácení pomůcek, dokončení dokumentace a přenos znalostí, čímž se eliminuje riziko přehlédnutí a zajistí se konzistentní offboarding v celé organizaci.

 

Automatizujte svůj proces offboardingu a eliminujte riziko přehlédnutí.

 

Intuitivní rozhraní Sloneek navíc umožňuje snadnou komunikaci a koordinaci mezi HR, managementem a odcházejícím zaměstnancem, což usnadňuje transparentní a efektivní offboarding. Využitím možností automatického offboardingu Sloneek se společnosti mohou se svými odcházejícími zaměstnanci zaměřit na udržení pozitivních vztahů.

Jsme tu pro vás

Můžeme vám pomoci?

Naši experti zodpoví jakékoli otázky, provedou vás systémem Sloneek a pomůžou vám transformovat vaše HR na moderní all-in-one řešení.

  • Špičkový onboarding
  • Představení všech funkcionalit
  • Prezentace a nabídka vašemu HR na míru
  • Odpověď na jakékoli dotazy
Group 1469-1
image 58
Group 1469
image 55

Zanechte nám kontakt, 
ozveme se vám.