Tvorba a hodnocení kompetencí

LinkedIn cover – 75

Tento e-book jsme napsali, abychom zúročili své mnohaleté zkušenosti. Věříme totiž, že mohou přinést prospěch i vám, čtenářům. Ve firmách často slýcháme podobné problémy a vidíme stejné situace se společným jmenovatelem: lidmi ve firmě na sto způsobů. A protože si myslíme, že známe možné řešení, doufáme, že se do publikace začtete.

Stáhněte si e-book

Chceme vás přesvědčit, že přechod k řízení na základě kompetencí zaměstnanců vám přinese dlouhodobě mnoho výhod a vyřeší to řadu problémů, s kterými se potýkáte ve firmě buď vy, nebo vaše personální oddělení. Dlouho jsme přemýšleli, čím slovo kompetence nahradit. Budí negativní reakce, nepochopení a zdánlivé teoretizování.

Zkoušeli jsme ho přepsat různými způsoby, ale nefungovalo to. I když slovo kompetence nahradíme, jen těžko totéž zvládneme u fráze „řízení na základě kompetencí“. Rozhodli jsme se, že vás jako čtenáře nepodceníme a slovo kompetence ponecháme. V textu najdete tipy, jak začít a na co dát pozor, pokud se touto cestou vydáte.

Na koho jsme při psaní nejvíce mysleli?

  1. Na majitele a manažery firem. Potřebují přesvědčivé argumenty, že investovat čas, lidské a finanční zdroje se jim opravdu vyplatí.
  2. Na všechny pracovníky z personalistiky. Potřebují podpořit v úsilí pečovat o lidi a o jejich rozvoj v souladu s cíli firmy. Zároveň potřebují argumenty pro manažery, jak to dělat efektivně a smysluplně.
  3. Na všechny, které to zajímá. Není to samospásné, rychlé ani levné, přesto se jedná o řešení.