Schránka důvěry

  Oznamování závažných událostí v rámci whistleblowingu.

  Jsou lidé, kteří snáze sdělí vedení společnosti svůj názor, dojem nebo připomínku raději anonymně. Zároveň státy Evropské unie zavedly povinnost zaměstnavatelů poskytovat svým zaměstnancům nástroj pro hlášení trestných činů a podezřelých či neetických praktik pozorovaných uvnitř společnosti.

  K tomu právě Schránka důvěry slouží.

  Schránku najdete pod kartou Společnost v hlavním menu. Viditelnost Schránky ovládáte v Nastavení aplikace (Ostatní / Firemní nastavení / Nastavení aplikace)

  Odeslané zprávy jsou zcela anonymní. Obsah zpráv je viditelný pouze rolím Administrátor, Majitel účtu a Ombudsman. Seznam konkrétních jmen je vždy zobrazen pod polem pro psaní Důvěrné zprávy.

   

  Po odeslání zprávy přijde notifikační email primárně uživateli s rolí Ombudsman. Pokud jste nikomu tuto roli nepřidělili, přijde notifikace Administrátorovi Majiteli účtu. V notifikaci není text zprávy, ale jen odkaz do sekce Schránka důvěry, kde mají možnost si přečíst všechny zprávy a prohlédnout případné přílohy – anonymně, bez odhalení pisatele.

  Aby se ze Schránky důvěry nestalo místo k hromadění negace, bude dobře, pokud pro komunikaci určíte ve firmě „nepsaná“ pravidla. I nepříjemné věci máme umět sdělit kultivovaně. Bez ohledu na to, jestli se pod svůj názor podepíšeme, či nikoliv.