Group 33959
🤖 Umělá inteligence ChatGPT dorazila do HR.
Objevte Sloneek AI 👈
🤖 Umělá inteligence ChatGPT dorazila do HR. Vyzkoušejte jej zdarma už dnes!

  Pravidla pro import uživatelů

  Na co dbát při vyplňování importní šablony, abychom vám mohli bezproblémově nahrát uživatele do aplikace.

  Abychom si vzájemně ulehčili práci s naimportováním vašich uživatelů do systému, sestavili jsme neprůstřelný seznam kroků a doporučení (čtěte proseb), jak byste měli importní šablonu správně vyplnit. 

  1-circle-c_hires Pro založení uživatele v aplikaci potřebujeme znát několik údajů, které jsou povinnými poli k vyplnění v šabloně (sloupce jsou označeny oranžovou barvou):

  • Jméno
  • Příjmení
  • Email
  • Je admin?
  • Aktivovat při importu uživatele?
  • Je trvalé bydliště shodné s trvalou adresou?

  Všechny ostatní údaje jsou zcela volitelné a je jen na vás, co všechno chcete mít u uživatelů vyplněno.

  2-circle-c_hires Každý email musí být unikátní. Není tedy možné založit například dva uživatele na totožný mail. Pozor také na překlepy a diakritiku v emailových adresách

  TIP: Pokud používáte jeden email pro více lidí, můžete zkusit využit smyšlené aliasy. Věděli jste, že zprávy a notifikace pro emaily thomas+thomas@sloneek.com nebo thomas+zlutejablicko@sloneek.com budou stále chodit do Thomasovy originální emailové adresy thomas@sloneek.com? 👀

  3-circle-c_hires Vyplňujte tabulku podle vzoru z prvního řádku (respektive řádku 3). Když do buňky kliknete, automaticky se vám také zobrazí pokyny k vyplnění. Pro úspěšný import je například nutné, aby datum bylo ve správném formátu (22.06.2023) nebo tam, kde vybíráte mezi hodnotami 0 a 1, byly skutečně jen hodnoty 0 a 1 (a nikoliv třeba ANO a NE). 😊

  4-circle-c_hires Nijak neměňte pořadí sloupců ani některé sloupce nemažte! Pokud je nepotřebujete, ponechte je prázdné. To samé platí pro listy (sheety). Jejich názvy i pořadí musí zůstat stejné. Nepřidávejte vlastní sheety, soubor nedokážeme naimportovat.

  5-circle-c_hires U sloupce Země / region působení je nutné země a regiony vybrat z dostupného výběru zemí a regionů. Stačí kliknout do buňky a vybrat například Czechia, Jihočeský kraj a následně nakopírovat na ostatní uživatele. 

  Snímek obrazovky 2024-01-12 v 9.27.05

  Pozor: Pokud byste místo toho do řádku napsali například Česko, nebudeme schopni země působení naimportovat. Země a regiony vycházejí z naší databáze a jejich přesný tvar je specifikován na druhé záložce s názvem Data. Informace na této záložce nijak neměňte!

  6-circle-c_hires Podobná věc platí také u sloupce Pohlaví. Klikněte do buňky a vyberte ze čtyř možností: male, female, other, prefer_not_to_say. Případně nakopírujte hromadně na ostatní uživatele. Opět ale platí, že data v buňkách se musí shodovat s těmito čtyřmi možnostmi. Pokud zadáte například muž místo male (nebo jen Male s velkým M), nedokážeme data bez obtíží naimportovat. 

  Snímek obrazovky 2024-01-12 v 9.26.47

  7-circle-c_hires Dávejte pozor na nadbytečné mezery a „neviditelné“ znaky v prázdných buňkách. Už nám párkrát zatopil nechtěně „vyplněný“ řádek pěti mezerami. 🙃

  8-circle-c_hires Chybí vám v uživatelské kartě ve Sloneekovi nějaké informace? Vytvořte si je! Pro tyto účely slouží vlastní pole uživatelů. V importní šabloně je najdete zcela na konci a přidávat jich můžete neomezené množství podle vzoru. Vždy jen vlastní pole v řádku zcela nahoře pojmenujte (v příkladu níže například počet prstů, přezdívka apod.) a do buněk již zaneste požadovaného hodnoty.

  Snímek obrazovky 2024-01-12 v 9.32.43

  9-circle-c_hires U typu spolupráce a základní mzdy je nutné vyplnit alespoň začátek platnosti tohoto typu spolupráce nebo mzdy. V případě doby neurčité ponechte sloupec V (Platnost pracovní doby do) prázdný.  

  Snímek obrazovky 2024-01-12 v 9.27.29

  A to je vše! Importní šablonu máte bezchybně vyplněnou. 💪 Děkujeme!