Zadání příchodu a odchodu

  Každému příchodu nebo odchodu ve Sloneekovi říkáme „událost docházky„. Tyto události je možné zaznamenávat třemi cestami:

  • přes webové rozhraní, pomocí stolního počítače nebo tabletu
  • přes webové mobilní rozhraní, pomocí mobilního telefonu
  • přes hardwarový terminál s využitím bezkontaktních karet nebo čipů

  Webové rozhraní

  Webové rozhraní je na adrese https://app.sloneek.com. Při využití webové aplikace uživatel uvidí svůj na pracovní ploše box s možností zadávat příchody a odchody.

  Mobilní aplikace

  Mobilní aplikaci pro telefony se systémy iOS (Apple) a Android naleznete pod odkazy níže.

  app_store Google Play btn

  Terminál pro příchody a odchody

  Bez ohledu na typ terminálu, který vaše společnost využívá, přiložíte kartu (nebo čip, samolepku apod.) ke čtečce a zaznamenáte podle pokynů terminálu příchod nebo odchod.

  Zadání začátku pracovní doby

  Kliknutím na Zadat příchod se uživateli zapíše příchod a začne se započítávat jeho odpracovaný čas pro daný den.

  Rovněž se změní nabídka akcí – uživatel si může zvolit Zadat odchod (s výběrem událostí docházky, tedy doplnění, „kam odchází“), nebo zjednodušenou akci Konec směny – pro případ, že prostě odchází domů.

  Zaznamenání odchodu

  Konec směny již další akci nenabízí, v případě zvolení Odchodu si uživatel bude muset ještě vybrat událost docházky neboli informovat, kam odchází.

  Snímek obrazovky 2023-10-28 v 18.50.21

  Pozor: Absence a Příchody a odchody jsou dva samostatné moduly. Pokud si zaměstnanec zadá absenci typu V práci (např. lékař) a zároveň zaznamenáváte docházku pomocí příchodů a odchodů, v den, kdy zaměstnanec k lékaři odchází, by si měl tento odchod „odpípnout“. Podobně, když se od lékaře vrací, si zase zadá příchod.

  Díky tomu nenastanou nesrovnalosti v reportech u salda, neboť saldo se počítá čistě na základě zaznamenaných hodin podle příchodů a odchodů. U absencí typu Volno není potřeba nic zadávat.