Čerpání hodinových zůstatků absencí (PRO ČR)

  U události dovolené, která se čerpá v České republice nově po hodinách, může dojít k situaci, kdy je zapotřebí vyčerpat menší časovou jednotku, než je den nebo půlden.

  Na modelovém příkladu si řešení projdeme ve dvou jednoduchých krocích:

  Paní Nováková má s ohledem na nastavení pracovní doby nárok na roční fond dovolené ve výši 92 hodin. Protože ve firmě končí v polovině roku, je tento nárok zkrácen (pro účely příkladu) na 46 hodin. Tento rok již vyčerpala na dovolené 40 hodin. 6 hodiny zbývá. Ovšem vaše nastavení události absence (Dovolená) je nastavené na čerpání po dnech a půldnech.

   

  1.krok

  V nastavení událostí absencí (Nastavení / Absence) vytvoříte událost pro dočerpávání dovolené. Nastavíte typ VOLNO, po hodinách a s ročním fondem. Uložíte.

   

  2.krok

  Jděte do Karty uživatele (paní Nováková) v Uživatelé / Seznam a správa. V záložce Přehled absencí / Nastavení pro absence, najděte událost dovolené, kterou paní Nováková čerpala a ve které zůstává nevyčerpaných 6 hodin.

  Do sloupce Vyčerpáno napište hodnotu „6“. Tím je celý fond pro původní událost dovolené vyčerpán.

  Na stejném místě najděte událost k dočerpání dovolené. Nejprve ji povolte zatržením „check boxu“.

  Následně do sloupce Fond pro první rok vepište hodnotu „6“. Tím jste převedli zůstatek a ten je připraven k dočerpání „po hodinách“..

  Pokud potřebujete provést hromadnou úpravu zůstatků, doporučujeme ji provádět přes Nastavení / Hromadné nastavení absencí. Podrobně zde.