Proč pracovat s námi? Známe odpovědi.

10

Rozhovor se zakladateli HR aplikace Sloneek

Co bylo vaší inspirací? Jak to všechno začalo?

Na začátku všeho byla Vaškova frustrace s vyplňováním papírových žádanek o dovolenou. Pak jsme dali dohromady praverzi Sloneeka, systém iDovolenka. Jak název napovídá, šlo jen a pouze o management absencí ve firmách. Postupně nároky klientů tak rostly, že se doplňovali další a další funkcionality. Cítili jsme, že se můžeme posouvat dál, jenom systém budeme muset vyvíjet jinak. Z jiného projektu jsme znali Filipa. A s Filipem vznikl úplně nový systém, na technologiích, o kterých se jiným systémům mohlo jen zdát. A tak vznikl Sloneek.

B58A5619

Proč vůbec název Sloneek? Byl některý ze zakladatelů nápadně podobný 🐘? 😜

Vůbec ne 🙂 I když…nene, důvod byl jiný. Hledali jsme název, který aplikaci dostatečně odliší, bude se líbit cílové skupině (což byly a jsou v drtivé většině personalistky) a název budou umět přečíst i v zahraničí. Takto jsme se dostali k tomu, že to musí být zvíře. Pak přišel na řadu požadavek, aby bylo dostatečně velké, rychle se pohybovalo a bylo ideálně dost chytré. Prostě synonyma pro personální systém. Jsme přesvědčeni o tom, že sloni jako jediní tyto požadavky splňují 🙂

Vzpomenete si na svého prvního zaměstnance? Je za tím nějaký zajímavý příběh?

No to byl právě Filip. I když ten se nestal ani tak zaměstnancem, ale spolumajitelem. Zajímavý příběh je ten, že věkově by mohl být de facto Milanovým synem. Filipovi ovšem netrvalo dlouho, aby nás přesvědčil o tom, že věk není limit.

Ve Sloneeku má skoro každý svůj emotikon ze svých nejhorších fotek 😅 Jaké firemní zvyky nebo tradice by měl nový člověk znát, aby první den neutekl? 🏃

Nesmí se brát vážně. A zvyk máme zatím jen jeden. Když se naše české a slovenské týmy společně potkají, je to jedna velká party. Takovou radost vždycky máme, když se vidíme naživo 😊

Snímka obrazovky 2022-07-07 o 16.43.36

ještě lepší příklad! 😄👇

Snímka obrazovky 2022-07-08 o 10.03.00

Snímka obrazovky 2022-07-08 o 10.24.29

Na čem si při vedení lidí nejvíce zakládáte?

Snažíme se jim nechat volnou ruku, prostor pro kreativitu v tom, co dělají. Ne vždycky to lidem jde tak, jak bychom si představovali a zároveň ani nám tento přístup nejde vždycky tak, jak bychom chtěli. Leadership ale znamená, že se pořád učíte. A to si pořád připomínáme.

Mladý dynamický kolektiv. Jen další buzzword pro lákavou inzerci, nebo jste někdo, komu lze konečně věřit? 😄

To jsme snad nikdy do inzerátu nenapsali! Ale nakonec je to asi i pravda:) Ovšem, zažít a prožít si to s námi musí každý sám. Jestli nám něco opravdu nechybí, tak je to dynamika. Se vším všudy.

Snímka obrazovky 2022-07-08 o 11.30.02

Pozn. redakce: Pro důkaz sleduj náš Instagram! 🤟

Image from iOS (9)

Kdy poznáte, že to mezi vámi a potenciálním kolegou nebude fungovat?

Je to jako s jakýmkoliv jiným vztahem. Na začátku je to občas loterie. Ale několikrát  se nám stalo, že to byl “vztah na první pohled”. Chemie prostě zafungovala.

3 slova, která definují firemní kulturu Sloneeka jsou…

Sranda, důvěra, drive. A ještě i další tři, které vystihují kulturu našich košických párty. Pověstné košické PVPčko (pivo, víno, pálenka).

Se čtyřmi spolumajiteli musí docházet k častým výměnám názorů. Vzpomenete si na nějaký vtipný okamžik, kdy došlo ke slovní přestřelce před týmem? 😄

Popravdě, přestřelka před týmem nikdy není vtipná. Jsou situace, kdy si mezi sebou vysvětlujeme postoje “dynamicky”, ale snažíme se, abychom u toho byli sami. Ovšem legraci si ze sebe navzájem děláme pořád. Vlastně nonstop. A v celé firmě není nikdo, kdo by tomu unikl:)

B58A5624

Zleva: Milan, Peter, Filip, Vašek

O teambuildingu v Košicích kolují legendy. Co musím učinit proto, abych se stal jejich součástí? 

Být součástí Sloneeka 💜

*Sleduj nás na sociálních sítích a nezdráhej se nám ozvat! 🤩 Milan opravdu nekouše a jsme skvělá parta! To zjistíš ale sám.

Jaké jsou klíčové hodnoty, na kterých stojí Sloneek? 

To je jednoduché. Vše, co děláme, děláme společně a moc rádi! Taky všichni velmi dobře víme, za čím si jdeme. Sloneek se stane nejpoužívanějším HR nástrojem mezi SME’s po světě❗️💪

Pokud máte zájem dozvědět se o Sloneeku více, kontaktujte našeho Milana 💌